Voortgang kredieten
2026 - KREDIETEN |
UITGAVEN |
INKOMSTEN |
SALDO |
||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Grootboeknummer |
Begroot |
Werkelijk |
Restant |
Begroot |
Werkelijk |
Restant |
Restant |
Toelichting |
Verwachte einddatum |
700830 - 2026 Smartphones |
120.000 |
66.638 |
53.362 |
0 |
0 |
0 |
53.362 |
In de tweede helft van 2026 worden de huidige telefoons stapsgewijs vervangen worden. |
31/12/2026 |
700832 - 2025 Switches |
15.000 |
0 |
15.000 |
0 |
0 |
0 |
15.000 |
In de tweede helft van 2026 zal dit krediet ingezet worden om nieuwe switches aan te schaffen. |
31/12/2026 |
700834 - 2026 Switches |
25.000 |
0 |
25.000 |
0 |
0 |
0 |
25.000 |
In de tweede helft van 2026 zal dit krediet ingezet worden om nieuwe switches aan te schaffen. |
31/12/2026 |
700836 - 2023 Aanpassing inrichting gem huis ICT-hardware |
78.683 |
33.872 |
44.811 |
0 |
0 |
0 |
44.811 |
De interne verbouwing (fase 5) bevindt zich in de afrondende fase. De verwachting is dat we deze investering in het lopende jaar volledig afronden. |
31/12/2026 |
700838 - 2026 Tablets raadsperiode 2026-2030 |
31.000 |
17.950 |
13.050 |
0 |
0 |
0 |
13.050 |
Gedurende deze raadsperiode wordt dit krediet ingezet om raadsleden van tablets te voorzien. Een deel hiervan is aan het begin van de nieuwe raadsperiode uitgegeven. |
31/12/2030 |
700839 - 2026 Camerasysteem Verwolde/Ampsen |
70.000 |
54.193 |
15.807 |
0 |
0 |
0 |
15.807 |
De camerasystemen in de vergaderzalen Verwolde en Ampsen zijn vervangen. Het restant van dit krediet zal bij de jaarrekening terugvloeien naar de algemene middelen. |
31/12/2026 |
703001 - 2024 Strategische grondverwerv, gronden en opstal |
1.875.199 |
12.040 |
1.863.160 |
0 |
0 |
0 |
1.863.160 |
Het budget zetten we in om in te spelen op kansen die zich de komende jaren voordoen waardoor we slagvaardiger op de grondmarkt kunnen opereren. |
31/12/2030 |
704501 - 2023 Hanzeweg 8 aanp inr Gemeentehuis |
91.226 |
197.820 |
-106.594 |
0 |
0 |
0 |
-106.594 |
Er is sprake van een overschrijding van circa € 100.000. Door een veiligheid audit door het Rijk is het ontwerp aangepast. Dit heeft geleid tot aanvullende kosten. |
31/12/2026 |
704503 - 2025 Elektrisch bedienbare deuren |
60.000 |
0 |
60.000 |
0 |
0 |
0 |
60.000 |
De inventarisatie voor het aanpassen van deuren vindt momenteel plaats. Uitvoering vindt plaats in 2026/2027 |
31/12/2027 |
704504 - 2025 Herinr gem huis puco inrichting |
9.500 |
0 |
9.500 |
0 |
0 |
0 |
9.500 |
De interne verbouwing (fase 5) bevindt zich in de afrondende fase. De verwachting is dat we deze investering in het lopende jaar volledig afronden. Dit krediet maakt onderdeel uit van het krediet voor de aanpassing inrichting gemeentehuis. |
31/12/2026 |
704505 - 2025 Herinr gem huis puco bouwkundig |
84.000 |
82.255 |
1.745 |
0 |
0 |
0 |
1.745 |
De interne verbouwing (fase 5) bevindt zich in de afrondende fase. De verwachting is dat we deze investering in het lopende jaar volledig afronden. |
31/12/2026 |
711001 - 2023 Aanpassingen brandweerkazerne Barchem |
161.826 |
71.097 |
90.729 |
0 |
0 |
0 |
90.729 |
De verbouwing van de brandweerkazerne in Barchem is bijna afgerond. Alleen de wasplaats (coating) moet nog opgeleverd worden. De verbouwing blijft binnen het krediet. Momenteel is er zelfs sprake van minderwerk. Dit jaar ronden we deze investering af. |
31/12/2026 |
711002 - 2023 Aanpassingen brandweerkazerne Gorssel |
544.682 |
0 |
544.682 |
0 |
0 |
0 |
544.682 |
De verbouwing van de brandweerkazerne Gorssel starten we op als de locaties Barchem en Lochem zijn afgerond. Verbouwing start in de zomer van 2026. En is naar verwachting gereed in december 2026. Op dit moment gaan we ervan uit dat we binnen het krediet blijven. |
31/12/2026 |
711003 - 2023 Aanpassingen brandweerkazerne Laren |
356.957 |
0 |
356.957 |
0 |
0 |
0 |
356.957 |
De verbouwing van de brandweerkazerne Laren starten we op als de locaties Barchem en Lochem zijn afgerond. Verbouwing start in de zomer van 2026. En is naar verwachting gereed in december 2026. Op dit moment gaan we ervan uit dat we binnen het krediet blijven. |
31/12/2026 |
711004 - 2023 Aanpassingen brandweerkazerne Lochem |
271.061 |
96.880 |
174.181 |
0 |
0 |
0 |
174.181 |
De verbouwing van de brandweerkazerne in Lochem is bijna afgerond. De kosten blijven vooralsnog binnen het krediet. Dit jaar ronden we deze investering af. |
31/12/2026 |
711005 - 2026 Bluswaterbronnen natuurbescherming |
150.000 |
0 |
150.000 |
0 |
0 |
0 |
150.000 |
De opdracht voor de eerst bluswaterbronnen is gegeven. De verwachting is dat de overige bluswaterbronnen dit jaar gerealiseerd gaan worden. |
31/12/2026 |
721013 - 2022 Herinr. Walderpoort, Tramstr, Larenseweg |
406.696 |
0 |
406.696 |
176 |
0 |
176 |
406.520 |
Het werk bevindt zich nu in de onderhoudsfase en loopt door tot Q4 2027. In het voorjaar van 2026 is het laatste stukje van de Westerwal ingericht tot aan de Blauwe Torenstraat. |
31/12/2027 |
721017 - 2025 Fietsplan reconstructie div wegen |
69.479 |
0 |
69.479 |
-52.000 |
0 |
-52.000 |
121.479 |
Projecten zijn afgerond. In de motie Nu Doortrappen naar Veilig Fietsverkeer in Lochem is voorgesteld om het restant in te zetten voor de Herinrichting Graaf Ottoweg – Nieuwstad en omgeving (grootboeknummer 721241). Middelen blijven daarmee gereserveerd. |
31/12/2027 |
721018 - 2025 Fietsstraat A. Hahnweg- De Gloep |
2.361.636 |
38 |
2.361.599 |
280.000 |
0 |
280.000 |
2.081.599 |
Project is in uitvoering. |
31/12/2027 |
721034 - 2025 Beheerplan wegen |
1.102.909 |
25.434 |
1.077.475 |
0 |
0 |
0 |
1.077.475 |
In 2025 en 2026 voeren we voornamelijk voorbereidende werkzaamheden uit. Daarbij zetten we in op het integraal combineren van kredieten uit het Beheerplan Wegen met andere opgaven in de openbare ruimte. De uitvoering is hierdoor deels doorgeschoven, waardoor de beschikbare kredieten nog niet zijn benut. Gezien de omvang van de onderhoudsopgave blijven deze kredieten nog steeds noodzakelijk. Daarnaast voerden we al werkzaamheden uit aan de Bruggeweerdsdijk en de Bremweg. |
31/12/2026 |
721035 - 2026 Beheerplan wegen |
1.200.000 |
0 |
1.200.000 |
0 |
0 |
0 |
1.200.000 |
In 2025 en 2026 voeren we voornamelijk voorbereidende werkzaamheden uit. Daarbij zetten we in op het integraal combineren van kredieten uit het Beheerplan Wegen met andere opgaven in de openbare ruimte. De uitvoering is hierdoor deels doorgeschoven, waardoor de beschikbare kredieten nog niet zijn benut. Gezien de omvang van de onderhoudsopgave blijven deze kredieten nog steeds noodzakelijk. Daarnaast voerden we al werkzaamheden uit aan de Bruggeweerdsdijk en de Bremweg. |
31/12/2027 |
721060 - 2025 Brug Kapperallee |
128.243 |
1.806 |
126.437 |
0 |
0 |
0 |
126.437 |
Verplichting met aannemer is aangegaan. Verwachting project afronding in Q4 2026. |
31/12/2026 |
721061 - 2025 Duikers Dochterense Markeloseweg |
161.557 |
9.738 |
151.819 |
0 |
0 |
0 |
151.819 |
In gesprek met aannemer, waarbij realisatie in Q4 2026 start. |
31/12/2027 |
721063 - 2025 Steiger Dommerholtsveer |
183.282 |
0 |
183.282 |
0 |
0 |
0 |
183.282 |
Het grootste gedeelte is in Q2 2026 gerealiseerd. Er volgen nog opleverpunten welke in de loop van dit jaar worden afgerond. |
31/12/2026 |
721064 - 2025 Vervanging brug Mettrayweg |
500.000 |
0 |
500.000 |
0 |
0 |
0 |
500.000 |
Na ontwerp en prijsvorming met de aannemer is de verwachte realisatie in Q4 2026/ Q1 2027. |
31/12/2027 |
721223 - 2018 Snelfietsroute S3h |
169.583 |
14.795 |
154.788 |
0 |
0 |
0 |
154.788 |
Deel van de financiële bijdrage aan de F348 (totaal 850.000) - Project provincie. Bijdrage volgt op later moment afhankelijk van de voortgang van de provincie. |
31/12/2029 |
721232 - 2022 Verbet verkeersveiligh 30 km gebied (2022-24) |
1.271 |
430 |
841 |
0 |
0 |
0 |
841 |
Hier voeren we verschillende kleine verkeersmaatregelen voor uit. |
31/12/2026 |
721233 - 2022 Verbet verkeersveiligh 60 km gebied (2022-24) |
34.551 |
5.918 |
28.634 |
0 |
0 |
0 |
28.634 |
Hier voeren we verschillende kleine verkeersmaatregelen voor uit. |
31/12/2026 |
721235 - 2022 Real fietsverb Aalsvoort langs Twentekanaal |
136.144 |
0 |
136.144 |
0 |
0 |
0 |
136.144 |
Project is in uitvoering. |
31/12/2026 |
721237 - 2024 Realisatie herinrichting Deventerweg laren |
698.429 |
217.479 |
480.950 |
0 |
0 |
0 |
480.950 |
Project is in uitvoering. |
31/12/2026 |
721238 - 2026 Herinrichting Reeverweg Harfsen |
550.000 |
0 |
550.000 |
0 |
0 |
0 |
550.000 |
Voorbereiding project is gestart. Verwachte uitvoering in 2027. |
31/12/2027 |
721239 - 2026 Lochemseweg Harfsen |
100.000 |
0 |
100.000 |
0 |
0 |
0 |
100.000 |
Maatregelen in voorbereiding. |
31/12/2027 |
721241 - Herinrichting Graaf Ottoweg – Nieuwstad e.o. |
727.826 |
4.044 |
723.782 |
117.000 |
0 |
117.000 |
606.782 |
Project is in voorbereiding. Aanvullend krediet voor uitvoering is noodzakelijk, daarvoor volgt een raadsvoorstel |
31/12/2028 |
721242 - 2025 verkeersveiligh rondom scholen Laren |
25.972 |
1.400 |
24.572 |
0 |
0 |
0 |
24.572 |
De verkeersmaatregelen rondom de scholen voeren we uit na de oplevering van de scholenbouw. |
31/12/2027 |
722003 - 2025 Parkeerroutering centrum Lochem |
50.000 |
7.250 |
42.750 |
0 |
0 |
0 |
42.750 |
Project is in voorbereiding. |
31/12/2026 |
724001 - 2025 Walstroomkasten |
225.000 |
0 |
225.000 |
0 |
0 |
0 |
225.000 |
Aanbesteding loopt |
31/12/2026 |
748055 - 2018 IHP Bargweide voorb |
40.531 |
0 |
40.531 |
0 |
0 |
0 |
40.531 |
Dit bedrag stelde we na vaststelling IHP beschikbaar aan de school voor de voorbereidingsfase voor nieuwbouw van de Bargeweide |
31/12/2028 |
748056 - 2019 IHP Bargweide nwb of ren |
969.920 |
0 |
969.920 |
0 |
0 |
0 |
969.920 |
Na afronding van de voorbereidingsfase wordt het budget voor de uitvoering van de nieuwbouw beschikbaar gesteld aan De Bargeweide. |
31/12/2030 |
748059 - 2020 IHP Branink/PWA/Bartimeu |
1.261.048 |
480 |
1.260.568 |
0 |
0 |
0 |
1.260.568 |
De bouw van deze scholen in Laren zitten in de afronding. We stellen voor om een deel van het resterende budget (€ 400.000) over te hevelen naar de herinrichting buitenruimte Laren. |
31/12/2026 |
748060 - 2020 Vullersch(GRS) voorber.krediet IHP 2018-2028 |
229.055 |
0 |
229.055 |
0 |
0 |
0 |
229.055 |
De ontwikkeling van de Vullerschool maakt onderdeel uit van het project MFA Gorssel. In Q1 2027 komt een integraal voorstel voor een investeringskrediet. Dit krediet wordt onderdeel van het voorstel. |
31/12/2028 |
748061 - 2020 Onderzoek en sloop nieuwbouw scholen Laren |
52.486 |
115 |
52.371 |
0 |
0 |
0 |
52.371 |
De uitvoering van de sloop van de school start half juli en is eind van dit jaar klaar. |
31/12/2026 |
748062 - 2020 Herinr. niet schoolgeb terrein scholen Laren |
991.127 |
33.744 |
957.383 |
0 |
0 |
0 |
957.383 |
De voorbereidende fase ronden we op dit moment af. De uitvoering van de buitenruimte start in juni. Eind 2026 is het project afgerond. We stellen voor om een deel van het restant van het budget nieuwbouw scholen Laren in te zetten voor de herinrichting buitenruimte Laren. |
31/12/2026 |
748064 - 2022 IHP Rank/Vennegotte(LCH) onderz toekomstper |
265.151 |
0 |
265.151 |
0 |
0 |
0 |
265.151 |
Dit bedrag is na vaststelling IHP beschikbaar gesteld aan de school voor de voorbereidingsfase voor vernieuwbouw van de scholen. |
31/12/2028 |
748065 - 2023 Suringarcollege |
97.700 |
0 |
97.700 |
0 |
0 |
0 |
97.700 |
Het project is afgerond en het laatste fasebedrag stellen we beschikbaar aan de school |
31/12/2026 |
752012 - 2023 Zwembaden Gorssel en Almen |
-432.815 |
-432.815 |
0 |
-60.323 |
-60.323 |
0 |
0 |
Het project is in uitvoering. Dit betreft het voorbereidingskrediet dat is afgerond. Voor de uitvoeringsfase zijn twee separate kredieten aangemaakt voor beide zwembaden, zie 752017 en 752018. |
31/12/2026 |
752015 - 2023 Voorbereidingskrediet MFA Gorssel |
1.318.223 |
87.049 |
1.231.174 |
0 |
0 |
0 |
1.231.174 |
Het project zit in de voorbereidingsfase. Het voorlopig ontwerp stelden we vast. In 2026 werken we dit verder uit in een definitief ontwerp. Het definitief ontwerp en de technische uitvoering hiervan, vertalen we in een benodigd krediet voor realisatie. Dit leggen we in Q1 2027 voor als besluit aan de raad. |
31/12/2028 |
752016 - 2024 Beemd verduurz en moderniseren |
637.540 |
38.621 |
598.919 |
0 |
908.192 |
-908.192 |
1.507.111 |
Het project Verduurzaming de Beemd is in voorbereiding. De installateur en aannemer zijn bekend. We gaan samen met het zwembad en de architect het voorlopig ontwerp verder uitwerken tot een plan en kredietaanvraag voor realisatie. |
31/12/2028 |
752017 - 2026 Nieuwbouw zwembad Almen |
4.968.961 |
216.295 |
4.752.666 |
632.395 |
27.990 |
604.405 |
4.148.261 |
De raad stelde het uitvoeringskrediet beschikbaar voor de realisatie van de nieuwbouw van de zwembaden in Almen en Gorssel. Dit bedrag is verdeeld over beide zwembaden. De voorbereidingen voor de bouwwerkzaamheden zijn gestart. Tussen 1 september 2026 en 1 mei 2027 worden de baden gerealiseerd. |
31/12/2027 |
752018 - 2026 Nieuwbouw zwembad Gorssel |
5.737.039 |
238.879 |
5.498.160 |
730.605 |
32.333 |
698.272 |
4.799.888 |
De raad stelde het uitvoeringskrediet beschikbaar voor de realisatie van de nieuwbouw van de zwembaden in Almen en Gorssel. Dit bedrag is verdeeld over beide zwembaden. De voorbereidingen voor de bouwwerkzaamheden zijn gestart. Tussen 1 september 2026 en 1 mei 2027 worden de baden gerealiseerd. Bij de realisatie van het nieuwe zwembad in Gorssel wordt, in opdracht van de gemeenteraad, een apart duikbassin gerealiseerd. De kosten hiervan bedragen €90.000. |
31/12/2027 |
757001 - 2023 Vleermuisvoorziening Stijgoord |
60.000 |
0 |
60.000 |
60.000 |
0 |
60.000 |
0 |
De vleermuisvoorziening realiseren we naar verwachting in Q2/Q3 2027. In Q3 2026 leggen we eerst een bouwkundig ontwerp voor aan de provincie. In Q4 ronden we het natuuronderzoek op de gewenste locatie af. Na goedkeuring van het ontwerp door de provincie vragen we een omgevingsvergunning voor de bouw aan. |
31/12/2027 |
757002 - 2024 Realiseren hittestress maatr opnb ruimte LCH |
78.936 |
0 |
78.936 |
0 |
0 |
0 |
78.936 |
De twee hittestress-projecten, aan de Graanweg en aan de Hoeflingweg in Lochem zijn in voorbereiding. In 2024/2025 zijn de inventarisatie en de verbeteringsmaatregelen van de twee hittestress-locaties globaal uitgewerkt.
In project Graanweg loopt nu een nadere uitwerking van de te nemen maatregelen, in overleg met de betrokken perceeleigenaren. De uitvoering van de maatregelen is gepland in november/ december 2026 (in plantseizoen).
In project Hoeflingweg worden de gesprekken met de betrokken perceeleigenaren in maart/ april 2027 gehouden, waarna de te nemen maatregelen nader worden uitgewerkt. De uitvoering is gepland in november 2027 (in plantseizoen). |
31/12/2027 |
757041 - 2023 Watertappunten |
32.025 |
0 |
32.025 |
0 |
0 |
0 |
32.025 |
Er is een deel van dit budget uitgegeven aan watertappunten in Almen en Joppe. Het overige deel volgt later in het jaar of in 2027. |
31/12/2026 |
761006 - 2025 Flex woonunits Zonnekampstr/Smitskamp Grs |
-571.020 |
312.018 |
-883.038 |
3.863.111 |
0 |
3.863.111 |
2.980.073 |
Het project is vrijwel afgerond. De kosten voor bouwrijp maken zijn hoger uitgevallen dan begroot. Hierdoor ontstaan hogere lasten dan bij de jaarrekening 2025 zijn verantwoord. Bij de jaarrekening 2025 hebben wij ook de subsidie verantwoord die niet begroot was. Per saldo een voordeel ten opzichte van de oorspronkelijke kredietaanvraag. Nu met de Bestuursrapportage 2026 stellen we het krediet naar boven bij voor de lasten (€ 915.000 nadeel) en de baten (€ 3.863.000 voordeel). De kapitaallasten vallen daardoor lager uit dan oorspronkelijk begroot. |
31/12/2026 |
772223 - 2023 Vervanging en verbetering riolering |
658.122 |
206.232 |
451.890 |
0 |
0 |
0 |
451.890 |
Dit bedrag zetten we in voor het vervangen en aanleggen van vrijvervalriolering, voor de aanleg van hemelwaterriolering, wadi’s en overige waterhuishoudkundige voorzieningen. De verdere uitvoering hiervan gebeurt in 2026 en 2027. |
31/12/2027 |
772224 - 2024 Vervanging en verbetering riolering |
2.329.713 |
0 |
2.329.713 |
0 |
0 |
0 |
2.329.713 |
Zie tekst 772223-2023 |
31/12/2027 |
772225 - 2025 Vervanging en verbetering riolering |
3.261.214 |
0 |
3.261.214 |
0 |
0 |
0 |
3.261.214 |
Zie tekst 772223-2023 |
31/12/2027 |
773004 - 2025 Uitv vervang ondergrondse verzamelcontainers |
24.000 |
0 |
24.000 |
-24.000 |
0 |
-24.000 |
0 |
We kunnen de opgave voor 2026 dekken vanuit het krediet dat voor 2026 beschikbaar is gesteld (zie 773005). Wij stellen daarom voor om het restant van dit krediet (€ 24.000) vrij te laten vallen. |
31/12/2026 |
773005 - 2026 Uitv vervang ondergrondse verzamelcontainers |
144.000 |
0 |
144.000 |
-144.000 |
0 |
-144.000 |
0 |
We zijn bezig met het vervangen van ondergrondse containers die aan het einde van de technische levensduur zijn. We lopen hierbij op schema. |
31/12/2026 |
782112 - 2022 Aankoop gronden woningbouwlocaties |
4.892.225 |
11.170 |
4.881.055 |
0 |
0 |
0 |
4.881.055 |
Dit krediet zetten we in voor de aankoop van gronden waarop een voorkeursrecht rust. Dit recht en deze mogelijkheid geldt nog tot september 2027. Twee recente transacties nog niet verwerkt) |
31/12/2027 |
783013 - 2024 Voorbereidingskrediet nieuwe bouwlocaties |
35.474 |
-33.816 |
69.290 |
0 |
0 |
0 |
69.290 |
In 2024 kochten we grond in Barchem Zuidoost. De kosten nemen we t.z.t. op in het grondexploitatiecomplex (BIE) |
31/12/2027 |
783015 - 2025 Voorb en uitv krediet Smitskamp GRS |
55.220 |
33.396 |
21.824 |
-25.000 |
0 |
-25.000 |
46.824 |
Dit aanvullende krediet zetten we in voor voorbereiding van deze woningbouwlocatie. De uitgaven brengen we in bij de nieuwe grondexploitatie (BIE). |
31/12/2026 |
783016 - 2025 Voorb en uitv krediet Harfsen Zuid-West |
-48.727 |
-48.727 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Dit krediet is opgenomen in de grondexploitatie (BIE) |
31/12/2026 |
783017 - 2025 Voorb en uitv krediet Gorssel Noordoost |
15.124 |
57.506 |
-42.382 |
0 |
-1.916 |
1.916 |
-44.298 |
Dit krediet nemen we op in de grondexploitatie (BIE). Er is meer uitgegeven dan geraamd in het krediet. Omdat uitgebreide onderzoeken die we niet konden uitstellen, naar voren zijn getrokken in het proces. |
31/12/2027 |
783018 - 2025 Voorb en uitv krediet Lochem Oost |
174.913 |
11.030 |
163.883 |
-3.150 |
2.228 |
-5.378 |
169.261 |
Dit aanvullende krediet zetten we in voor voorbereiding van deze woningbouwlocatie. De uitgaven brengen we in bij nieuwe grondexploitatie (BIE). |
31/12/2027 |
783019 - 2025 Voorb en uitv krediet Reeverweg-Oost Harfsen |
150.000 |
0 |
150.000 |
0 |
0 |
0 |
150.000 |
Dit aanvullende krediet zetten we in voor voorbereiding van deze woningbouwlocatie. De uitgaven brengen we in bij de nieuwe grondexploitatie (BIE). |
31/12/2027 |